21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası kutlaması ve Nevruz Bayramı, ilçemizde çeşitli etkinliklerle ve coşkuyla kutlandı. İlçemiz Afşar Mahallesi İlk ve Ortaokulu tarafından hazırlanan kutlama programına İlçe Kaymakamımız İbrahim Halil ŞİVGAN, Bala Belediye Meclis Üyeleri Kenan ARAS, Turgut ÜLKER, Akın ÖZER, Nejdet KÜÇÜK, Afşar Eski Belediye Başkanı Bayram KÜÇÜK, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, Okul Yöneticileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
Program öncesi Öğrencilerimiz ve Velileri ile yakından ilgilenen İlçe Kaymakamımız ŞİVGAN, programda yaptığı konuşmasında 'Türk Dünyası'nın en önemli günlerinden olan Nevruz Bayramı ülkemizde olduğu gibi tüm soydaşlarımız tarafından Dünyanın farklı yerlerinde coşkuyla kutlanmaktadır. İnşallah Nevruz'un, birlik beraberlik içerisinde daha güzel günlerde, barış dolu günlerde kutlanmasını temenni ediyorum. Hepinizin Nevruz Bayramını kutluyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.' dedi.
Okulun Bahçesinde düzenlenen program Öğrencilerin Folklor gösterisi ile başladı. Okul Müdürü Rahmi ERDOĞAN tarafından günün anlama ve önemini belirten konuşmasının ardından Afşarlılar Dernek Başkanı Halit KÜÇÜK’e Okula ve Eğitime sağladığı desteklerden dolayı İlçe Kaymakamımız İbrahim Halil ŞİVGAN tarafından plaket takdim edildi. Okul Öğrencilerinden Esra KÜÇÜK ve Arzu KÜÇÜK’ün şiirlerini okumasından sonra Protokol Heyeti sembolik olarak Demir Dövme, Yumurta Boyama, Nevruz Ateşinin yakılması ve ateş üzerinden atlama gerçekleştirildi. Katılımcılara Okul İdaresi tarafından hazırlanan İlçemize özgü Bulgur Pilavı ikram edildi. İkram sonunda Okul Bahçesine fidan dikimi yapıldı.