İbrahim Halil ŞİVGAN
 
 
 
 
İbrahim Halil ŞİVGAN  01 Aralık 2016 Tarih ve 29905  sayılı resmi gazetede yayımlanan  kararname ile Bala İlçe Kaymakamlığı’na tayin edilmiştir.
 
     İlçe Kaymakamı olarak 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince birçok sorumluluklar üstlenen İbrahim Halil ŞİVGAN eğitim, sağlık, tarım, nüfus hizmetleri, kurumlar arası eşgüdüm, güvenlik, sosyal yardımlaşma gibi alanlarda ilçemizde kurum ve kuruluşlarımıza liderlik ederek Bala ilçesinin daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için gayret göstermektedir. Bala Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına da başkanlık eden Sayın ŞİVGAN Bala ilçesi sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarımıza hizmet etmektedir.
 
     5 Nisan 2010 tarihinde Amasya/Taşova Kaymakamlığı’na atanan Sayın ŞİVGAN görev süresi boyunca Taşova ilçesinde bulunan ilk ve orta dereceli tüm okullarda uygulamaya konulan Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu projesiyle eğitim alanında birçok yeniliği hayata geçirmiştir. Bu projenin yanı sıra ilçe merkezinde faaliyet gösteren birçok kamu binası yenilenmiş ve kadınlarla ve engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak birçok proje hayata geçirilmiştir. 
  
Taşova’daki görevinden sonra 28 Ağustos 2012 tarihinde Ardahan/Posof Kaymakamlığı’na tayin edilen Sayın ŞİVGAN Posof’ta Türkgözü Sınır Mülki İdare Amiri olarak sınır kapısı modernizasyonuna öncülük etmiştir. Ayrıca Posof’un tanıtımı için çalışmalar yapılarak sivil toplum örgütleriyle yakın diyalog kurulmuştur. 
 
        03 Eylül 2014 tarihinde ise Şırnak/Uludere İlçe Kaymakamlığı görevini üstlenen Sayın ŞİVGAN bölgede huzur ve barış ortamının sağlanması amacıyla bir dizi çalışmalar yürütmüştür. İlçede oluşan güven ortamı beraberinde kamu yatırımlarının da önünü açarak özellikle eğitim alanında birçok yenilik ilçeye kazandırılmıştır.
 
Taşova ilçesine atanmadan önce İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Sayın ŞİVGAN kendi memleketi olan Gaziantep’te memuriyet hayatına başlamıştır. Üç yıl süren bu süreçte Araban ve Çaykara ilçelerinde kaymakam vekilliği, Şırnak ilinde teftiş stajını ve Ankara’da dil kursu, TODAİ’de düzenlenen Kamu Diplomasisi semineri ve Kaymakamlık kurslarını tamamlamıştır. Yine aynı süre içerisinde bir yıl süre ile Birleşik Krallık’ta düzenlenen eğitim programına da katılan Sayın ŞİVGAN Manchester University’de “Kamu Yönetiminin Genel Esasları” eğitimini de başarıyla bitirmiştir. Yurt dışında bulunduğu süre içerisinde Kıta Avrupa’sını gezme fırsatı edinen Sayın ŞİVGAN edinmiş olduğu tecrübeleri görev yaptığı ilçelerde de tatbik etmeye önem göstermektedir.
 
İlkokulu Gaziantep ve Malatya’da tamamlayan Sayın ŞİVGAN Ortaokul ve liseyi de Gaziantep Anadolu İmam Hatip Lisesinde bitirmiştir. 2001 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanan Kaymakamımız 2005 yılında aynı üniversiteden mezun olmuştur. Lisans eğitimine devam ederken İstinye’de bulunan İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında ve Gaziantep’te faaliyet gösteren bir holdingde stajyer olarak çalışmıştır.
 
 
2012 yılında Birleşik Devletler’ de Amerikan Dış İşleri Bakanlığının sponsorluğunda düzenlenen bir programa da iştirak eden Sayın ŞİVGAN Massachusett Eyalet Valiliğinde bir dizi incelemelerde bulunmuş ve Washington’da düzenlenen bir kongreye de katılıp yurda dönmüştür. Esra ŞİVGAN ile evli olan Kaymakamımız 1982 yılında Gaziantep’te doğmuştur. Sayın ŞİVGAN iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
 
 
 
Telefon : 0 312 876 13 97
E-Posta : bala@icisleri.gov.tr