Mithat Can KUTLUCA
 
Kırıkkale doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girmeye hak kazandı. Bölümünü Yüksek Onur derecesiyle ikinci olarak tamamladıktan sonra 2008 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Niğde Kaymakam Adayı olarak intisap etti.
Konya Altınekin de Kaymakam Vekilliği.
Altınekin de yaptığı tarım projelerinden dolayı birçok ödüle layık görüldü. Niğde Çamardı da Kaymakam Vekilliği yaptı.
2010-2011 yılları arasında A.B.D. de University of South Carolina da Public Manegemant and Leadership programı başarıyla tamamladı.
Ankara da düzenlenen Kaymakamlık kurusunu üstün başarı ve ikincilik derecesi ile tamamladı. Ödülünü dönemin Cumhurbaşkanın'dan aldı.
Tercihen ve asaleten Nevşehir Derinkuyu Kaymakamlığına atandı. 3 yıl Derinkuyu Kaymakamlığı yaptıktan sonra 02.09.2014 tarih ve 2014/ 1032 sayılı müşterek kararname ile Erzincan Çayırlı kaymakamlığına atandı. Çayırlı kaymakamı olarak görev yapmakta iken Gaziantep Vali Yardımcılığına 05/01/2017- 22/09/2017 tarihleri arasında Suriye Görev Gücü kapsamında geçici olarak görevlendirilmiştir.
Bu görevi esnasında: Cerablus ve El Bab şehirlerinde sivil hayatın normalleşmesini sağlamak Barışı Destekleme mahiyetinde yapılan faaliyetleri koordine etmek-Teröristlerden arındırılan bölgelerde Türk Silahlı Kuvvetlerinin lojistik faaliyetlerinin yürütülmesini sağlamak-İnsani yardım koordinasyon merkezi başkanlığı yapmak-Bölgede görev yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının koordinasyonunu sağlamak-İstihbarati bilgileri toplayarak risk analizi yapmak-Birleşmiş Milletler ve bölgede bulunan sivil toplum kuruluşlarının kontrolü ve denetimini yapmak-Özgür Suriye ordusu ve milli danışma timlerinin uyumlu çalışmasını sağlamak-Bölgedeki konteyner ve çadır kentlerin sevk ve idaresi-Karkamış gümrük kapısı mülki idare amirliği-Devlet kurumlarının tamamının yeniden teşekkülünü sağlamak-Meclisi Mahalli adıyla kurulan yerel meclislerin yasama ve yürütme faaliyetleri açısından danışmanlığını yapmak-Adliye ve Kolluk teşkilatı kurarak bu birimlerin eğitim ve göreve başlamasını sağlamak-Mayın ve Eyp lerden arındırılmış güvenli bölge oluşturmak-Ve Suriye görev gücü tarafından verilen diğer görevler.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde MBA (Master of Business Administration), Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Ulus Devletlerin Geleceği Tartışmaları Bağlamında; Ülke – Kentler” konulu tez çalışmasıyla siyaset bilimi yüksek lisansını tamamlayarak siyaset bilimi uzmanı unvanını kazanmıştır.
2012 yılında FİB Haber Ajansı tarafından düzenlenen Kapadokya'nın enleri ödül töreninde Kapadokya'nın en iyi bürokratı ödülünü kazandı. Evli, bir çocuk babası ve çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
 
Telefon : 0 312 876 13 97
E-Posta : bala@icisleri.gov.tr